Problem z pitbike 140

Zagadnienia techniczne i serwisowe
Ciichyy

Problem z pitbike 140

Postautor: Ciichyy » 10 kwie 2018, 17:48

Witam Was,
Kupiłem niedawno crossika o pojemności 140 ccm. Ogólnie palił ale gasł szybko. Stwierdziłem, że pewnie gaźnik, świeca.
Wyczyściłem gaźnik, założyłem nowy filtr powietrza, uszczelniłem wszystko, świecę zamontowałem nową. Zawory wyregulowałem. Gaźnik tak poregulowałem, że odpala od razu i ładnie trzyma obroty na wolnych, ale.. jeśli chodzi o jazdę to nie ma mocy, czuć jakby miał blokade przy wyższych obrotach i nie ciągnie dalej. Śruba od regulacji musi być mocno odkręcona żeby działał dobrze na biegu jałowym i nie gasł. Coś około 4 obroty. Świeca czarna - no właśnie. Iglica ustawiona na środku, zamiana położenia nic nie dawała. Myślałem o dyszy, ale chyba aż takiej reakcji by nie było i jest ona seryjna - tak mi się wydaje. Miałem kiedyś podobną 140-stke, ale firmy bodajże ORION. Ten to jakiś no-name, a na deklu od silnika napis CDI. Myślałem jeszcze o cewce zapłonowej z przewodem, może prądu mu braknie przy wyższych obrotach i nie dopala. Iskry nie ma cudownej.

Jakieś pomysły? Z góry dzięki.

Wróć do „Warsztat”