GLUMAN1 bezpieczeństwo na ostatnim miejscu

Wasze projekty
GLUMAN1

GLUMAN1 bezpieczeństwo na ostatnim miejscu

Postautor: GLUMAN1 » 01 gru 2015, 17:58

Witam

Będę tutaj na bieżąco aktualizował i dodawał posty w wolnym czasie - z racji iż mechanika jest moją pasją od bardzo dawna a silniki z Hondy Dax jedyną opcją dla mnie będę starał się każdemu pomóc w razie potrzeby a przy okazji pokazując co można zrobić ze swoją maszyną.

Z racji iż 155RC zarejestrowany odchodzi w kąt wchodzi na warsztat rama CRF 50 KLX... MRF :-) Zdjęcia ramy itp. nie będę obecnie wstawiał bo będą jeszcze poprawi estetyczne w niej itp.

AKTUALIZACJA z 1 GRUDNIA 2015r.

Na start wbija YX140... gaźnik to jeszcze mój mankament ale najpewniej pojawi się PWK 28 ( kupując 24 mamy mocniejszy dół, 28 mocniejsza góra - ja robię wszystko typowo na drogę i ogólnie jazdy na super moto jak i mieście więc mocniejsza góra będzie tutaj lepsza ).

Będą mi potrzebne światła i decyzja czy zakupuje żarówki superenergo oszczędne pobierające 1.5W a świecące jak 30W czy normalne mam do przemyślenia... Z racji iż ładując oszczędne zakładam inner rotor kit i wtedy akumulator ciągle ładuje sam ( praktycznie po każdym dniu jazdy ) ale mogę założyć outer rotor kit i wtedy ładowanie jest ciągłe - do tego oczywiście jest potrzebna instalacja ale to nie problem bo takie coś jest prost tylko potrzebne jest troszkę kabla :) , regulator napięcia, przerywacz do mikaczy i w sumie tylko :-)

Do tego wchodzi wałek Z40 lub R20 ( R20 jest jeszcze bardziej mocniejszy od Z40 ).

Prawdziwą niespodzianką która będzie robiła robotę w tym gaźniku będzie elektryczne TURBO !

Do tego wszystkie aby kompresja była kosmiczna daje tłok HI COMP ( zdjęcie niżej, podwyższa kompresję w silniku ) oraz uszczelka MLS ( jest to bardzo cienka uszczelka z aluminium - co ciekawe można ją użyć do 4-5 razy )

Wydech ogrywa również kosmiczną rolę aby temperatura była stała (spalin) a przy tym samym średnica wylotu nie za duża ale i też nie za mała lecz również szybka! Decyzja tutaj padnie pewnie w niedługim czasie ale mam na oku 4 wydechy...
1- podwójne standart jak ma sporo osób w pitach aczkolwiek dla mnie byłaby potrzebny spory zapas taśmy na wydech aby trzymała temperature
2,3,4 już są w załącznikach niżej
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Któryś z tych padnie na wybór albo i podwójny... Zobaczmy... Na dzień 1 grudnia 2015r. to tyle - niebawem wstawi się jakieś fotki z prac zobaczymy jak to wszystko się ułoży - jestem również w trakcie budowy kończenia swojej strony z częściami itp. więc potem będę mieć więcej czasu na zdjęcia itp.

Pozdrawiam
Załączniki
$_1.JPG
HiComp Tłok
$_1.JPG (63.33 KiB) Przejrzano 4613 razy
Electric_Supercharger_dd14fb44d5573c6bdfe7_3.jpg
Elektryczne turbo
Electric_Supercharger_dd14fb44d5573c6bdfe7_3.jpg (62.75 KiB) Przejrzano 4613 razy

Awatar użytkownika
DejF

Re: GLUMAN1 bezpieczeństwo na ostatnim miejscu

Postautor: DejF » 01 gru 2015, 21:26

Masz kogoś kto robi dobre spawaki i podejmie się zrobienia spawaka do pitbike? :)

sid

Postautor: sid » 01 gru 2015, 22:17

siemanko...... hmmm........zakupy robilismy chyba w podobnym sklepie:-) ja jeszcze potrzymam w takemnicy swoje dodatki:-) ale Twoj projekt jest PETARDA!!!

GLUMAN1

Postautor: GLUMAN1 » 02 gru 2015, 1:29

Nic nie muszę spawać... wszystko podchodzi idealnie akurat :-)

Pokaż pokaż swoje dodatki SID :D

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator

Postautor: Paweł » 02 gru 2015, 8:09

Jestem pod wrażeniem! Czekam na aktualizacje, powodzenia!

GLUMAN1

Postautor: GLUMAN1 » 02 gru 2015, 22:59

Niektóre części bardziej wyszukane będą niedługo dostępne na stronie METYLO.pl jakby ktoś potrzebował 8-) Ale jeszcze troszkę to potrwa niestety...

Z takich rzeczy które będę zamawiał i które mogą się każdemu przydać to czujniki temperatury super sprawa:
Obrazek

Wkręca się go po prostu w miejsce bagnetu i pokazuje na okrągło bez potrzeby prądu itp. temperaturę oleju. Osobiście zamierzam dodatkowo zrobić jeszcze czujnik temperatury cylindra ale obawiam się iż nie będzie 100% dokładny...

stunteer

Postautor: stunteer » 27 maja 2016, 15:54

gdzie taki korek mozna kupic albo jak to sie fachowo nazywa w sumie dobry bajer

Mateusz

Postautor: Mateusz » 04 maja 2020, 14:19

Gdzie kupiłeś turbo???

Wróć do „Tuning”